понеделник , 18 декември 2017
Начало / Спорно за спорта / Триумф за българския бокс на Европейското за девойки

Триумф за българския бокс на Европейското за девойки

Триумф и много медали за българските боксьорки на Европейското първенство за девойки, което се проведе в София от 3 до 9 юли.

Еми-Мари Тодорова е новият-стар шампион на Стария континент в категория до 48 кг, след като отвя конкуренцията и спечели финалната среща срещу коравата Кетрин Фрайерс от Ирландия.

По пътя към финала, нашето момиче успя да се справи с Елизабет Буулс от Англия и рускинята Алена Токарчук. Тодорова беше определена и за най-добра боксьорка в надпреварата, а минути след финала й пред камерата на Би Ай Ти сподели впечатленията си от успеха и постави целите пред себе си за в бъдеще.

Увереност в бъдещите успехи на Еми Мари изрази и треньорът на националния ни отбор за девойки олимпийския шампион Петър Лесов

Във финала в категория до 51 кг. Горяна Стоева също извоюва златния медал след като буквално отказа съперничката си Анастасия Лизинска от Украйна в третия рунд.

За Стоева това беше първа титла в бокса, след като през 2016 г. взе среброто при момичетата в Турция. Треньорът Петър Лесов остана изключително доволен от успеха на състезателката си.

Злато за България донесе и Мелек Закифова, която преодоля превъзхождащата я по ръст Алена Левина. Закифова спечели сериите в категория до 46 кг.
В категория до 64 кг. друга наша състезателка – Аслъхан Мехмедова спечели сребърния медал, след загуба на финала от представителката на Холандия Челси Хайнен.

При момичетата до 16 години пък Велислава Чакърова взе бронза, след като отстъпи пред Дзяна Новикава от Беларус на полуфинала.

Вижте също

Кои са най-добрите състезатели в българската борба за 2017 година и какви са амбициите им за догодина

Българската федерация по борба отличи най-добрите си състезатели и треньори за 2017-а година. За този …