вторник , 22 август 2017 София: +359 2 967 6554 | Чикаго: +1 (847) 616-6485
Начало / Спорно за спорта / Победа в тениса и баскетбола, бебе във волейбола
beebe

Победа в тениса и баскетбола, бебе във волейбола

Първата ни ракета Григор Димитров започна с трудна победа участието си на турнира по тенис City Open във Вашингтон, САЩ. Българинът се наложи трудно в три сета над британеца Кайл Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3. Срещата беше от втория кръг на надпреварата от сериите АТР 500 с награден фонд над 2 млн. долара. Мачът започна равностойно, като всеки от двамата тенисисти печелеше сравнително безпроблемно своите подавания до 5:5. Тогава дойде първият по-тежък момент за Григор Димитров, който допусна повеждане с 0:40 на свой сервис, но съумя да се измъкне от трудната ситуация. В следващия гейм хасковлията успя и да пробие подаването на британеца и да спечели сета със 7:5. Втория сет Едмънд игра по-стабилно и спечели частта с 4:6. В третия сет и двамата тенисисти бяха много съсредоточени на свой сервис и играта отново тръгна гейм за гейм до 4:3 в полза на Гришо. Тогава той се възползва от миг на колебание в играта на съперника и успя да пробие за 5:3, а след това на свой сервис сложи и точка на спора за 6:3 в своя полза. Това беше първа среща между двамата тенисисти. В следващия кръг Григор ще се изправи срещу Данийл Медведев.

Националният ни отбор по баскетбол стартира с победа в предварителните квалификации за световното първенство в Китай през 2019 г. Нашите се наложиха с 82:71 Португалия в Синеш след впечатляващите 15 тройки. Играчите на Любомир Минчев имаха пълно превъзходство през целия двубой и дръпнаха с 26:16 още след първата част. Големият удар дойде в десетте минути преди почивката – 51:26. През първото полувреме нашите записаха 9/14 от далечна дистанция, докато домакините се провалиха при всичките си 17 стрелби за три точки. Дий Бост стана най-резултатен за България с 23 точки и 5/7 от тройката, Чавдар Костов добави 18, докато Александър Везенков вкара 13 точки. Следващото препятствие пред националите е Беларус, чийто тим ще гостува в „Арена Ботевград“ тази събота.

Волейболният ни национал Тодор Скримов и съпругата му Силвия Зубева се сдобиха с дъщеря. Чаровната брюнетка и посрещачът станаха родители в последните часове на 1 август, а момиченцето ще носи името Ася. Детето се е родило в Майчин дом под грижите на д-р Веселин Дяволов, който е началник на отделението за „Високорискова бременност“. Щастливата майка сподели новината в социалните мрежи с емоционален пост, а стотици колеги и приятели на двойката им честитиха раждането на първата рожба.

Вижте също

SPORT_MMA

Представяме ви Владислав Генов – шампион по жиу-житцу, ММА и граплинг

Владислав Генов е един боец, шампион по жиу-житцу, ММА и граплинг. „Като всяко дете от …