сряда , 22 ноември 2017
Начало / Спорно за спорта / Победа в тениса и баскетбола, бебе във волейбола

Победа в тениса и баскетбола, бебе във волейбола

Първата ни ракета Григор Димитров започна с трудна победа участието си на турнира по тенис City Open във Вашингтон, САЩ. Българинът се наложи трудно в три сета над британеца Кайл Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3. Срещата беше от втория кръг на надпреварата от сериите АТР 500 с награден фонд над 2 млн. долара. Мачът започна равностойно, като всеки от двамата тенисисти печелеше сравнително безпроблемно своите подавания до 5:5. Тогава дойде първият по-тежък момент за Григор Димитров, който допусна повеждане с 0:40 на свой сервис, но съумя да се измъкне от трудната ситуация. В следващия гейм хасковлията успя и да пробие подаването на британеца и да спечели сета със 7:5. Втория сет Едмънд игра по-стабилно и спечели частта с 4:6. В третия сет и двамата тенисисти бяха много съсредоточени на свой сервис и играта отново тръгна гейм за гейм до 4:3 в полза на Гришо. Тогава той се възползва от миг на колебание в играта на съперника и успя да пробие за 5:3, а след това на свой сервис сложи и точка на спора за 6:3 в своя полза. Това беше първа среща между двамата тенисисти. В следващия кръг Григор ще се изправи срещу Данийл Медведев.

Националният ни отбор по баскетбол стартира с победа в предварителните квалификации за световното първенство в Китай през 2019 г. Нашите се наложиха с 82:71 Португалия в Синеш след впечатляващите 15 тройки. Играчите на Любомир Минчев имаха пълно превъзходство през целия двубой и дръпнаха с 26:16 още след първата част. Големият удар дойде в десетте минути преди почивката – 51:26. През първото полувреме нашите записаха 9/14 от далечна дистанция, докато домакините се провалиха при всичките си 17 стрелби за три точки. Дий Бост стана най-резултатен за България с 23 точки и 5/7 от тройката, Чавдар Костов добави 18, докато Александър Везенков вкара 13 точки. Следващото препятствие пред националите е Беларус, чийто тим ще гостува в „Арена Ботевград“ тази събота.

Волейболният ни национал Тодор Скримов и съпругата му Силвия Зубева се сдобиха с дъщеря. Чаровната брюнетка и посрещачът станаха родители в последните часове на 1 август, а момиченцето ще носи името Ася. Детето се е родило в Майчин дом под грижите на д-р Веселин Дяволов, който е началник на отделението за „Високорискова бременност“. Щастливата майка сподели новината в социалните мрежи с емоционален пост, а стотици колеги и приятели на двойката им честитиха раждането на първата рожба.

Вижте също

Везенков още под въпрос за националния, „лъвовете“ гонят класиране за Световно първенство

Националният отбор на България по баскетбол се събра на лагер за предстоящите квалификации за Световното …