понеделник , 23 октомври 2017
Начало / Спорно за спорта / Първи коментари и интервюта след победата на „Левски“ над Сутиеска и успеха на Ботев Пд в Тирана

Вечерта на 29 юни се оказа изключително добра за българския футбол. На родна земя отборът на „Левски“ победи тима на Сутиеска с 3:1. Ботев Пловдив постигна същия резултат в мача срещу Партизани при визитата си в Тирана, а Дунав Русе загуби минамално с 1:0 от Иртиш Павлодар.

Селекцията на Николай Митов изигра много силен двубой, а в любимец на всички привърженици се превърна Журниор Мапуку, който блесна с два гола още при дебюта си. Нещо повече, първото му попадение падна още в 14-ата секунда, превръщайки се в най-бързо реализирания гол на клуба в европейските клубни турнири. Третият гол беше реализиран от Роман Прохазка.

Реваншът срещу Сутиеска е след седмица в Черна гора. Победителят от тази двойка ще премери сили с Хайдук (Сплит) във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Репортерите на „Спорно за спорта“ Флорина Иванова и Спасимир Спасов проследиха настроенията и първите коментари на „Герена“ след победата на сините.

На стадиона най-после имаше радост за привържениците на отбора, които изпаднаха в еуфория след победата тази вечер, с която сините си подсигуриха на 70% продължаването си във втория кръг на Лига Европа.

„Доволен съм от футболистите и мисля за реванша. Искам това да е нашия стил, имаме една седмица, през която да поработим“, бяха първите думи на треньора на синия отбор Николай Митов след победата.

Той обаче остана умерен в изказванията си и категорично заяви, че въпреки победата, ще имат едно на ум и няма да подценяват реванша следващата седмица.

Тимът на Ботев Пловдив също започна с победа участието си в Лига Европа срещу албанския Партизани. На стадиона в Тирана домакините откриха резултата чрез Сукай, но попадения на Омар Косоко преди почивката и Тодор Неделев през второто полувреме обърнаха резултата в полза на „канарчетата“. В края на мача Косоко увенча силната си игра с втори гол и класира пловдивчани в следващата фаза.

Дунав Русе обаче загуби първия си мач от Иртиш Павлодар при визитата си в Казахстан. Отборът на Димитър Димитров – Херо постигна успех с 1:0 след попадение на Бугаев в шестата минута. Срещата беше от първия квалификационен кръг в Лига Европа.Тъй като на моменти дунавлии надиграха своя противник, се очаква реваншът в Русе да бъде доста интересен, а интригата се запазва.