вторник , 21 август 2018
Начало / Спорно за спорта / Нишикори пречупи амбициите на Григор Димитров на старта в Рим

Нишикори пречупи амбициите на Григор Димитров на старта в Рим

Навръх 27-мия си рожден ден днес Григор Димитров отпадна още в първия си мач турнира от сериите Мастърс 1000 в италианската столица Рим. Българинът допусна обрат и загуби с 2:1 сета от 24-ият в света Кей Нишикори.

Първият сет започна равностойно до петия гейм, когато от след пет пропуснати брейк поинта, японеца все пак успя да пробие и поведе в резултата. Григор успя да върне пробива в десетия гейм и докара сета до тайбрек. В него българската топ ракета започна зле като допусна пробив в подаването си и изоставаше с 1:3 точки. Последваха 3 грешни подавания от страна на Нишикори, от които Димитров се възползва и спечели частта.

Вторият сет започна по-добре за Гришо и първия пробив беше за него. След това обаче Нишикори показа по-добра игра и набързо изравни резултата, за да се стигне до 12-тия гейм когато подаването на българина отново се оказа лесно за опонента му и той стигна до 7:5 гейма.

Третата част отново започна с пробив за Гришо, но силите му стигнаха само за толкова. Димитров успя да поведе с 4:2 гейма, но допусна два пробива и отстъпи пред японеца с 4:6 гейма. За Григор предстои участие в турнир от Големия шлем. На 27-ми май започва Откритото първенство на Франция Ролан Гарос.

Междувременно половинката на Гришо, американската певеица Никол Шерцингер, отново прикова медийното внимание към себе си. Тя се появи в бляскава бяла рокля на червения килим на филмовия фестивал в Кан. Шерцингер беше поканена да присъства на премиерата на новия филм на режисьора Спайк Лий.

Вижте също

Франция на Дидие Дешан с втори шанс за трофей. Сблъсъци между фенове и полиция на Шанс-Елизе

Две години след поражението във финала на домашна сцена на Европейското Франция отново ще играе …