четвъртък , 22 февруари 2018
Начало / Спорно за спорта / Гришо оцеля след 5-сетова драма срещу 186-ия в света. Българинът доволен от победата, но не и от играта си

Григор Димитров оцеля след 5-сетова драма срещу 186-ия в света Макензи Макдоналд. Вторият мач на Гришо на Australian Open със сигурност не започна така както би му се искало, след като противникът му проби още първото подаване.

Първата ни ракета получи 2 шанса да върне брейка при 3:4, но не успя да ги реализира. С по-силен начален удар от този съперника си, Гришо започна лесно да печели сервис геймовете си. Тези на американеца бяха далеч по-оспорвани, но той така и не се пречупи. Димитров не успя да върне пробива и Макдоналд спечели първия сет с 6:4.

Въпреки че загуби първата част, Григор намери правилния ритъм в играта си и стоеше стабилен на корта и в началото на втората. Световният номер 3 търпеливо изчака, за да нанесе своя удар. В 6-ия гейм Димитров получи 3 възможности за пробив и след втория опит поведе с 4:2. Последва бърз сервис гейм, при който най-добрият български тенисист затвърди брейка си. Нов пробив за Гришо и така след 6-2 гейма той изравни резултата в сетовете.

Третата част започна равностойно, но Макдоналд отново намери играта си и стигна до пробив. Този път обаче Григор реагира навреме и веднага върна брейка. При 5:4 в своя полза Димитров получи 3 сет бола. С мощни удари и пълна концентрация той поведе с 2:1 сета.

В четвъртата част не приличаше за себе си и не успя дас спечели нито 1 гейм. 186-ият в света Макдоналд спечели сета с 6:0 само за 22 минути.

В решителната 5-а част силите отново бяха изравнени. Kласата на Григор в крайна сметка пролича и след голяма битка спечели мача след 8:6 гейма.