вторник , 12 декември 2017
Начало / Спорно за спорта / Девойките по волейбол на финал, Ботас с втора победа във F1

Девойките по волейбол на финал, Ботас с втора победа във F1

Националният отбор на България по волейбол до 16 години се класира за финал на Балканиадата. Тимът ни се наложи над Румъния с 3:0 гейма като досега няма изгубен мач. Във финалната среща момичетата на Стоян Гунчев се изправят срещу Сърбия, които вече победихме в предварителната група А

Франция е новият шампион в Световната лига по волейбол. „Петлите“ триумфираха след успех във финала над отбора на Бразилия с 3:2 гейма. Домакините започнаха силно и спечелиха пърата част с 25:21. Във втората обаче ритъма в играта на „Селесао“ спадна и французите затвориха гейма в своя полза с разлика от 10 точки.

Последва нов гейм за европейския шампион от 2015-а, спечелен с 25:23. Тима на Бразилия подобри посрещането си и доведе нещата до тайбрек, след като завоюва четвъртата част с 25:19. В решителните моменти Франция бе по-прецизния отбор и се поздрави с трофея. В мача за третото място Канада победи тима на САЩ с 3:1 гейма.

Валтери Ботас спечели състезанието за голямата награда на Австрия от Формула 1. Пилотът на Мерцедес потегли от пол позишън и удържа лидерството си, въпреки настъпателните действия на Себастиан Фетел, който завърши втори. На почетната стълбичка място намери още Даниел Рикардо с Ред Бул. А вторият в генералното класиране Люис хамилтън завърши четвърти, тъй като получи наказание с 5 места в квалификацията за състезанието, заради смяна на скоростната кутия.

Победителят на пистата „Ред Бул Ринг“ – Ботас, заяви, че това е бил най-добрият старт в живота му. Фетел продължава да води в генералното класиране, въпреки второто място. Той заяви, че само 1 обиколка не му е достигнала, за да успее да изпревари финландския си съперник.

Вижте също

Ивана Каменова за историческия медал по карате и новите върхове

Ивана Каменова и Ивет Горанова постигнаха исторически успех – завоюваха два сребърни медала на Световното …