вторник , 22 август 2017 София: +359 2 967 6554 | Чикаго: +1 (847) 616-6485
Начало / Спорно за спорта / Бронз за България на ЕП. Луда битка от F1 в Унгария
SPORT_HRONIKA_SPORT

Бронз за България на ЕП. Луда битка от F1 в Унгария

Волейболният национален отбор на България за девойки до 16 години, завоюва бронзовите медали на европейското първенство. Волейболистките ни стигнаха до отличията след победа над отбора на Беларус с 3:2 гейма. В отделните части възпитаничките на Стоян Гунчев се наложиха с 20:25, 25:16, 25:14, 20:25 и 15:13. Успехът на девойките ще влезе в историята, тъй като това е първото по рода си европейско първенство за момичета в тази възраст.

Златните медали спечели тимът на Италия след победа с 3:0 гейма над отбора на Русия, който препъна нашите момичета на полуфинал. Интересна подробност е, че само България успя да спечели гейм срещу шампионките от Италия. В края на турнира, на който страната ни бе домакин, родните състезателки отпразнуваха дружно успеха си с волейболстките на „Скаудра аздзура“.

Двойна победа за екипа на Ферари в състезанието за голямата награда на Унгария от Формула 1. Себастиан Фетел, който стартира от полпозишън, завоюва 4-а победа за сезона. Съотборникът му Кими Райконен също запази позицията си и се нареди втори на пистата „Хунгароринг“. Третото място зае пилотът на Мерцедес Валтери Ботас. Метри преди финала той се движеше на 4-тата позиция, като пред него бе съотборникът му Люис Хамилтън. Преди да пресече старт-финалната линия обаче британецът отпусна газта, за да пропусне пред себе си финландеца, който по-рано в състезанието направи подобен жест към 3-кратния световен шампион. След състезанието Хамилтън разкри, че е взел това решение със сърцето си.

„Умът е по-суров – той ти казва, че всяка точка е важна и трябва да я спечелиш на всяка цена. Но сърцето ми каза, че правилното нещо е да го пусна пред себе си“, заяви той. Пети в Унгария остана Макс Верстапен, който отнесе сериозни критики от съотборника си Даниел Рикардо, както и наказание от 9 секунди. Пилотите на Ред Бул се удариха на страта и австралиецът отпадна от надпреварата в самото начало. Рикардо изцяло обвини Верстапен за случилото се и определи поведението му като „тотално аматьорско“. Шестото място зае Фернандо Алонсо, който каза, че е карал като камикадзе, за да запише такъв резултат на на „Хунгароринг“. Той остана изключително доволен от представянето си и след състезаниeто пожела на всички приятна почивка.

Днес на канарските острови се проведе голямо състезание по уиндсърфинг. Победител стана французинът Антоан Албю, който впечатли зрителите с феноменално каране. Надпреварата се проведе със съдействието на убийствения вятър, чиято скорост достигаше до над 80 км/ ч.